Víno z Čejkovic

Vinařství Novotný Bílek

"Dvě jména, dvě generace, dva odlišné rukopisy, jedno společné rodinné vinařství! V našich vínech ochutnáte zkušenost okořeněnou krásou mládí a vzájemným respektem."

Jsme malé rodinné vinařství, kde se pěstování a výroba vín předává z generace na generaci. Zkušenosti s výrobou vína mají hluboké kořeny v předešlých generacích. Výroba vína má v rodině dlouholetou tradici. Nejprve to bylo pouze pro vlastí potřebu, potřebu našich kamarádů a přátel. Od roku 2010 jsme se posunuli o kousek dál a chceme umožnit ochutnat naše vína širší vinařské veřejnosti. Pěstování vinné révy se v rodině traduje již tři generace a neustále se předává z otce na syna.
V současné době hospodaříme na 0,40 hektarech vlastních vinic a menší část jako surovinu dokupujeme od ověřených pěstitelů vinné révy. Jsme rodinnou firmou se zaměřením na vlastní kvalitní surovinu a produkci chutných vín v menších šaržích.
Rok 2010 přinesl nejen rozšíření, ale i kvalitativní změny ve výrobě vína. Pod vedením zkušeného enologa se tak začala psát novodobá historie výroby vín ve Vinařství Novotný Bílek. Veškerá vína jsou vyráběna formou řízeného kvašení za použití nejlepších ušlechtilých kvasinek a výsledkem jsou svěží, aromatická a buketní vína. Celková odrůdová nabídka čítá 12 vzorků a lze je rozlišit na suchá, polosuchá a polosladká.
Kontaktní osoba Ing. Roman Bílek Adresa Adresa vinařství: Školní 1020 Čejkovice 696 15 Rezervace ubytování: Ing. Věra Novotná Email: n.verka@seznam.cz Tel: +420 724 521 541
Telefon +420723424442 Plocha 0,40 ha
Produkce 4 - 5 tis. lahví Nabízený sortiment ano
ano
Ceny vín viz webové stránky Sudové víno ne
Degustace vín Ano Cena za degustaci 300 - 500 Kč
Vzorků/trvání 13
E-mail vinarstvi@novotnybilek.cz, jasound@email.cz WWW www.novotnybilek.cz
Kapacita ubytování pro max. 14 osob, jak pro skupinu přátel, tak pro rodiny s dětmi nebo páry (http://vinonovotny.cz/ubytovani/) Zvířata dovolena -
Internet ano Domácí zvířata -
Snídaně - Restaurace v objektu -

Kontaktní formulář

Pokud chcete zaslat zprávu subjektu „Vinařství Novotný Bílek“, můžete využít následující formulář:

Vaše jméno:
Firma:
Kontakt:
Váš vzkaz: