Víno z Čejkovic

Hádanka z Čejkovic

SOUTĚŽTE S NÁMI CELÝ PROSINEC A LEDEN o DVĚ VSTUPENKY NA VINAŘSKÝ PLES, KARTON VÍNA A K TOMU DVĚ SKLENIČKY S POTISKEM VZČ.Čtyři vinaři z Čejkovic jeli ze sklepa na kole. Nicméně pod vlivem se na kole jezdit nesmí, a co se nestalo – zastavili je policisté. Díky Bohu šlo jen o mírný přestupek. Požádali tedy policisty, zda by se trestu nešlo nějak vyhnout. Policisté svolili, ale jen za předpokladu, že vyřeší jejich hádanku. A hádanka zní…Všichni čtyři stojí na schodech přesně tak, jako je na obrázku. Čtvrtého vinaře odděluje od prvních třech velký sud vína z Čejkovic.

Vinař č. 1 má černý klobouk a vidí Vinaře č. 2 a Vinaře č. 3.Vinař č. 2 má bílý klobouk a vidí Vinaře č. 3.Vinař č. 3 má černý klobouk a nevidí nikoho.Vinař č. 4 má bílý klobouk a také nevidí nikoho.Vinaři ale netuší, jakou barvu má jejich vlastní klobouk a bylo jim řečeno jen to, že dva z nich mají bílý klobouk a další dva černý klobouk, mají zakázané se otáčet, hýbat a ani se mezi sebou dorozumívat.Znění hádanky: Vinař má vykřiknout barvu svého klobouku jen tehdy, pokud je si na 100% jistý.KTERÝ Z NICH ZAKŘIČÍ PRVNÍ?a) Vinař č. 1                   b) Vinař č. 2             c) Vinař č. 3                d) Vinař č. 4Vyřešte tento známý celosvětový rébus, aplikovaný na Čtvrtečníky.. :)


Nejprve vyplňte Vaše údaje:

Vaše jméno:
E-mail:
Telefonní číslo:

Soutěžní otázky:

Znění hádanky: Vinař má vykřiknout barvu svého klobouku jen tehdy, pokud je si na 100% jistý. KTERÝ Z NICH ZAKŘIČÍ PRVNÍ?