Víno z Čejkovic

Den otevřených sklepů 27. srpna 2022

 

V Čejkovicích, v obci s třetí největší plochou vinic v ČR, pro Vás připravujeme další ročník putování mezi sklepy. Akci pořádá Sdružení vinařů Čtvrtečníci.

Předprodej vstupenek PÁTEK 26. 8. 2022
od 16:00 do 21:00 - na malém nádvoří Hotelu Zámek

Prodej vstupenek SOBOTA 27. 8. 2022
od 09:00 do 16:00 - na malém nádvoří Hotelu Zámek

Vstupné 1200,- Kč, v ceně je zahrnut poukaz na nákup vín v hodnotě 600,- Kč (k dispozici neomezený počet vstupenek; nelze zakoupit bez voucherů na víno)

Slavnostní zahájení hlavního programu

Sobota 27. 8. 2022 v 10:00 na nádvoří Hotelu Zámek

Pěší putování po otevřených vinných sklepech 10:00 – 19:00.

Posezení u cimbálové muziky na nádvoří Hotelu Zámek Čejkovice od 20:00.
 

Po zakoupení vstupenky obdržíte degustační skleničku, taštičku na krk, katalog se seznamem vinařství, nabízenými víny a mapkou sklepů, tužku a poukaz na nákup vína v hodnotě 600 kč.

Seznam vinařství: Vinařství Petr Bíza, Víno Červenka s.r.o., Víno Fojtík, Víno Herzán, Víno U Libora, Víno Hajduch, Vinařství Lukáš Hlinecký, Víno Hradil, Vinařství Hřiba, Víno Hřiba a Robek, Vinařství Petr Kočařík, Vinařství Konečný St., Vinařství Vlastimil Konečný a syn, Mezi sklepy, Vinařství Michna, Vinařství Pastorek, Sklep na Bařině, Víno Domanský, Vinařství Jiří Radocha,  Víno Sýkora s.r.o., J. ŠAMŠULA vinařství, Víno Škrobák, Templářské sklepy Čejkovice, Vinařství Veverka František a Tomáš, Libor Veverka - rodinné vinařství, Vinařství Vydařelý & Holomáč, Zemědělská a.s. Čejkovice, Vinařství Novotný - Bílek, s.r.o.

Pokud přemýšlíte, že se vydáte do Čejkovic a sháníte ještě ubytování, tak jsme pro Vás připravili kontakty na ubytování v blízkém okolí Čejkovic.

Během dne - MOŽNOST NÁVŠTĚVY DOMKU T. G. MASARYKA. Prohlídky domku T.G.M. po předchozí telefonické domluvě s paní Balátovou (tel.: 775 611 865). Cena prohlídky 30,- Kč

V sobotu 27. srpna budou svážet autobusy ubytované z nejbližšího okolí a to:

a) z Podivína - odjezd autobusu od vlakového nádraží v 8:45

b) z Velkých Bílovic - odjezd v 9:00 z parkoviště od obecního úřadu a 9:05 z parkoviště mezi sklepy u silnice vedouci do Čejkovic (Vinařství Velké Bílovice), v případě velkého zájmu pojede autobus kyvadlově

c) z Čejče - odjezd autobusu v 9:00 z autobusové zastávky u obchodního domu

d) z Mutěnic - odjezd 9:15 od hlavní autobusové zastávky v centru obce

Autobusová doprava je ZDARMA.

ZPĚT SMĚR Velké Bílovice, Čejč a Mutěnice ve 20. hodin - nástupiště parkoviště před Hotelem Zámek Čejkovice

 

28. 8. neděle - nákup vín

Nákup vybraných vín v jednotlivých vinařstvích 9:00 - 12:00

__________________________________________________________________________________________________________________

Malý Manuál Dne Otevřených Sklepů, aneb jak jej prožít, nikoliv přežít…

Než se rozhodnete k nám přijet:

Dejte o této vinařské akci vědět všem přátelům dobrého vína
Vinařské putování po našich sklípcích je záležitostí společenskou, v jehož středu zájmu je víno. A jak jinak je lépe prožít, než s přáteli, kteří se o něj také zajímají a dovedou je ocenit. 

Zajistěte si včas ubytování
Nejkritičtějším bodem bude zřejmě zajištění noclehů. Nemáte-li to štěstí mít je zajištěné dlouhodobě dopředu, zkuste ještě využít některou z ubytovacích zařízení na našich webových stránkách. Pokud se vám to nepodaří (zdejší kapacita je pro akce tohoto druhu omezena), nezoufejte, v blízkém okolí je ubytovacích kapacit dostatek.

Přijeli jste do Čejkovic:

Ubytujte se, uvolněte se.
Ujistěte se, že opravdu víte, kde budete spát, a vyznačte si na mapce místo vašeho ubytování. Nalézá-li se v okolních obcích, domluvte si dopravu tam i zpět nebo využijte kyvadlové dopravy, kterou poskytujeme z obcí Čejč, Mutěnice a Velké Bílovice.
Chcete-li přijet až v sobotu, je dobré být na místě nějaký čas předem, abyste si zajistili rezervu pro nepředvídatelné drobné komplikace. Přijedete-li moudře již v pátek, kupte si vstupenky již v předprodeji, vyzvedněte si informační materiály a v klidu plánujte trasu sobotního postupu.

Než vyrazíte na trasu Otevřených sklepů:

Dobře se posilněte
ještě před cestou ke sklepům. Již staří Řekové věděli, že sklenička olivového oleje tlumí alkoholové opojení. K tomu vás samozřejmě nenutíme, přesto sníst vydatnou snídani před akcí více než doporučujeme. Po trase je sice dostatek občerstvovacích možností, dobrý základ v žaludku již od prvopočátku však rozhodně neškodí.

Kupte si vstupenky a shlédněte slavnostní zahájení Dne otevřených sklepů
Jelikož ranní nápor u pokladen bývá velký, skupinkám přátel doporučujeme se na vstupenky složit a vybrat na jejich nákup jednu osobu, která je následně rozdělí. Vrámci vstupenky v ceně 1200 Kč,- obdrží každý účastník degustační skleničku, katalog s mapkou všech otevřených sklepů a seznamem nabízených vín a poukaz k nákupu vín v hodnotě 600,-. Pro snadnou identifikaci si návštěvníci umístní viditelně barevnou pásku, která dokládá zaplacené vstupné. Od 10:00 proběhne na nádvoří Hotelu slavnostní zahájení Templářským Komturem a jeho družinou, kteří malou tradiční ceremonií předají klíč od čejkovických vinných sklepů (cca 10min.).

Do otevřených sklepů za vínem a vinaři
Po slavnostním zahájení jste již očekávání vinaři ve sklepech. Pořadí navštívených sklepů si můžete zvolit individuálně.
V každém vinařství máte možnost ochutnat minimálně 5 vzorků vín, některá vinařství nabízí dle možností také malé pochutiny k vínu. Vína k degustaci bývají buď viditelně vystavena, nebo jsou umístněna v chladicích boxech a vzorky k ochutnávce si vyberete ze seznamu. Ty vám vinař, či jeho pomocníci, do vaší skleničky ochotně nalijí. Nemáte-li již kapacitu koštovat všechna nabízená vína daného vinařství, zvolte si vámi preferovanou odrůdu, nebo si nechte víno doporučit. Před pokračováním do dalšího sklípku se dohodněte s vinařem na případném nákupu vín, nebo si udělejte do katalogu k degustovaným vínům nezbytné poznámky (víno si nemusíte kupovat hned, lze to i v neděli dopoledne či jinak, po dohodě s vinařem).

Všechny vinné sklepy jsou pro vás otevřeny v sobotu až do 19:00.

Posezení u cimbálu
K završení hezkého dne si můžete nejenom připít dobrým vínem z Čejkovic, ale spolu s cimbálovou muzikou také zazpívat hezké moravské písničky.

Nedělní nákup vín

Vraťte se do vinných sklípků pro vybraná vína
V neděli od 9:00 do 12:00 budete opět vinaři očekáváni, aby vám směnili část vstupného za lahev (lahve) vína označené při sobotní degustaci, či prodali vícero vín, která Vás nejvíce zaujala.

Malé tipy, rady a prosby