Víno z Čejkovic

Den otevřených sklepů 27. srpna 2022

Na konci prázdnin vám otevřeme dveře do našich vinařství, necháme vás nahlédnout do výrobních prostor a vy budete moci ochutnat vína, která jsme vyrobili s láskou k našemu řemeslu.

 

Předprodej vstupenek: PÁTEK 26. 8. 2022
od 16:00 do 21:00 – na malém nádvoří Hotelu Chateau Zámek Čejkovice

Prodej vstupenek: SOBOTA 27. 8. 2022
od 09:00 do 16:00 – na malém nádvoří Hotelu Zámek

Vstupné: 1200 Kč (v ceně je zahrnut poukaz na nákup vín v hodnotě 600 Kč, taštička s degustační skleničkou na víno a katalog k akci s mapkou sklepů)

Program:

Sobota 27.8.2022

10:00 – slavnostní zahájení na nádvoří zámku

10:00 – 19:00 – pěší putování po otevřených vinných sklepech 

20:00 – posezení u cimbálové muzikyMORAVA na nádvoří zámku

Neděle 28.8.2022

9:00  12:00  nákup vín v jednotlivých vinařstvích

 

Doprava do Čejkovic z blízkého  okolí:

a) z Podivína – odjezd autobusu od vlakového nádraží v 8:45

b) z Velkých Bílovic – odjezd v 9:00 z parkoviště od obecního úřadu a 9:05 z parkoviště mezi sklepy u silnice vedouci do Čejkovic (Vinařství Velké Bílovice), v případě velkého zájmu pojede autobus kyvadlově

c) z Čejče – odjezd autobusu v 9:00 z autobusové zastávky u obchodního domu v centru obce

d) z Mutěnic – odjezd 9:15 od hlavní autobusové zastávky v centru obce

ZPĚT SMĚR Velké Bílovice, Čejč a Mutěnice ve 20. hodin – parkoviště před čejkovickým zámkem

Autobusová doprava je ZDARMA.

 

Ubytování:

Čejkovice

 Okolní obce: kontakty na ubytování v blízkém okolí Čejkovic.

 

Seznam vinařství:  Víno Hradil, Vinařství Michna, Víno Fojtík, Vinařství Lukáš Hlinecký, Vinařství Novotný - Bílek, s.r.o., Vinařství Mezi sklepy,  Víno Domanský, Vinařství Bíza Čejkovice, Vinařství Vlastimil Konečný a syn, J. ŠAMŠULA vinařství, Zemědělská a.s. Čejkovice,Templářské sklepy Čejkovice, Sklep na Bařině, Víno Červenka s.r.o., Libor Veverka - rodinné vinařství, Víno Sýkora s.r.o., Vinařství Konečný, Vinařství Vydařelý & Holomáč, Vinařství Veverka, Víno Škrobák, Vinařství Hřiba, Vinařství Petr Kočařík, Vinařství Pastorek, Víno Herzán s.r.o., Vinařství Radocha,  Víno U Libora, Víno Hřiba a Robek, Hajduch vinařství z Čejkovic.

 

Co ještě v Čejkovicích navštívit:

(Prohlídky domku TGM po předchozí telefonické domluvě s paní Balátovou (tel.: 775 611 865). Cena prohlídky 30 Kč)

 

________________________________________________________________________________________________________________

Malý Manuál Dne Otevřených Sklepů, aneb jak jej prožít, nikoliv přežít…

Než se rozhodnete k nám přijet:

Dejte o této vinařské akci vědět všem přátelům dobrého vína
Vinařské putování po našich sklípcích je záležitostí společenskou, v jehož středu zájmu je víno. A jak jinak je lépe prožít, než s přáteli, kteří se o něj také zajímají a dovedou je ocenit. 

Zajistěte si včas ubytování
Nejkritičtějším bodem bude zřejmě zajištění noclehů. Nemáte-li to štěstí mít je zajištěné dlouhodobě dopředu, zkuste ještě využít některou z ubytovacích zařízení na našich webových stránkách. Pokud se vám to nepodaří (zdejší kapacita je pro akce tohoto druhu omezena), nezoufejte, v blízkém okolí je ubytovacích kapacit dostatek.

Přijeli jste do Čejkovic:

Ubytujte se, uvolněte se.
Ujistěte se, že opravdu víte, kde budete spát, a vyznačte si na mapce místo vašeho ubytování. Nalézá-li se v okolních obcích, domluvte si dopravu tam i zpět nebo využijte kyvadlové dopravy, kterou poskytujeme z obcí Čejč, Mutěnice a Velké Bílovice.
Chcete-li přijet až v sobotu, je dobré být na místě nějaký čas předem, abyste si zajistili rezervu pro nepředvídatelné drobné komplikace. Přijedete-li moudře již v pátek, kupte si vstupenky již v předprodeji, vyzvedněte si informační materiály a v klidu plánujte trasu sobotního postupu.

Než vyrazíte na trasu Otevřených sklepů:

Dobře se posilněte
ještě před cestou ke sklepům. Již staří Řekové věděli, že sklenička olivového oleje tlumí alkoholové opojení. K tomu vás samozřejmě nenutíme, přesto sníst vydatnou snídani před akcí více než doporučujeme. Po trase je sice dostatek občerstvovacích možností, dobrý základ v žaludku již od prvopočátku však rozhodně neškodí.

Kupte si vstupenky a shlédněte slavnostní zahájení Dne otevřených sklepů
Jelikož ranní nápor u pokladen bývá velký, skupinkám přátel doporučujeme se na vstupenky složit a vybrat na jejich nákup jednu osobu, která je následně rozdělí. Vrámci vstupenky v ceně 1200 Kč,- obdrží každý účastník degustační skleničku, katalog s mapkou všech otevřených sklepů a seznamem nabízených vín a poukaz k nákupu vín v hodnotě 600,-. Pro snadnou identifikaci si návštěvníci umístní viditelně barevnou pásku, která dokládá zaplacené vstupné. Od 10:00 proběhne na nádvoří Hotelu slavnostní zahájení Templářským Komturem a jeho družinou, kteří malou tradiční ceremonií předají klíč od čejkovických vinných sklepů (cca 10min.).

Do otevřených sklepů za vínem a vinaři
Po slavnostním zahájení jste již očekávání vinaři ve sklepech. Pořadí navštívených sklepů si můžete zvolit individuálně.
V každém vinařství máte možnost ochutnat minimálně 5 vzorků vín, některá vinařství nabízí dle možností také malé pochutiny k vínu. Vína k degustaci bývají buď viditelně vystavena, nebo jsou umístněna v chladicích boxech a vzorky k ochutnávce si vyberete ze seznamu. Ty vám vinař, či jeho pomocníci, do vaší skleničky ochotně nalijí. Nemáte-li již kapacitu koštovat všechna nabízená vína daného vinařství, zvolte si vámi preferovanou odrůdu, nebo si nechte víno doporučit. Před pokračováním do dalšího sklípku se dohodněte s vinařem na případném nákupu vín, nebo si udělejte do katalogu k degustovaným vínům nezbytné poznámky (víno si nemusíte kupovat hned, lze to i v neděli dopoledne či jinak, po dohodě s vinařem).

Všechny vinné sklepy jsou pro vás otevřeny v sobotu až do 19:00.

Posezení u cimbálu
K završení hezkého dne si můžete nejenom připít dobrým vínem z Čejkovic, ale spolu s cimbálovou muzikou také zazpívat hezké moravské písničky.

Nedělní nákup vín

Vraťte se do vinných sklípků pro vybraná vína
V neděli od 9:00 do 12:00 budete opět vinaři očekáváni, aby vám směnili část vstupného za lahev (lahve) vína označené při sobotní degustaci, či prodali vícero vín, která Vás nejvíce zaujala.

Malé tipy, rady a prosby